MODE TEAM, döngüsel ekonomi düşüncesini malzeme bilimi perspektifinden ele alarak, döngüselliğe geçişi kolaylaştıracak malzeme çözümlerine dikkat çekmeyi hedefleyen bir bilgilendirme projesidir. Projenin adına geçen MODE ifadesi, Malzeme Odaklı Döngüsel Ekonomi’nin kısaltılmış halidir.

MODE TEAM’in hikayesi

MODE TEAM, Mühendishane Akademi projesinin eğitim faaliyetlerinin bir uzantısı olarak, iki aylık bir staj sürecinin sonrasında ortaya çıktı. 2020 senesinin Haziran ayında başlayan projede, Mühendishane’nin ilk stajyerleri olan Nur Sena Akay, Burak Çamloğlu ve Berkay Çağan, pandeminin olumsuz etkileri ve yaz sıcağına rağmen öz verili bir çalışmayla iki ay gibi kısa bir sürece bu çalışmayı hayata geçirmeyi başardılar. Ayrıntılı bilgi için Mühendishane Akademi’nin bu bültenine göz atabilirsiniz.

MODE TEAM içeriği hazırlanırken kullanılan tüm kaynakların listesini bu sayfada görebilirsiniz.

MODE TEAM kimlerden oluşuyor?

Nur Sena Akay

Kocaeli Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünde eğitimine devam eden Sena, Kocaeli Üniversitesinin Formula Student takımının aerodinamik departmanında görev alıyor. Bilgi için: LinkedIn.

Dr. Arda Çetin

Mühendishane Akademi kurucusu Arda, çeşitli eğitim faaliyetleri yanında özel sektörde yönetici olarak görev yapıyor. Bilgi için: LinkedIn.

Burak Çamloğlu

Üniversite yıllarında da birçok sosyal projede ve öğrenci topluluklarında görev alan Burak, ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Bilgi için: LinkedIn.

Berkay Çağan

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği mezunu olan Berkay, ODTÜ’de yüksek lisans çalışmaları yanında MEGAP şirketinde Arge mühendisi olarak görev yapıyor. Bilgi için: LinkedIn.

Bize ulaşın

MODE TEAM ekibine sorularınız ya da paylaşmak istediğiniz bir mesajınız varsa, aşağıdaki form aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.